Aktualności

Torty komunijne - trendy na maj 2019

12 mar 2019


Maj zbliża się wielkimi krokami, rodzice organizujący w tym roku przyjęcia komunijne dla swoich dzieci stoją przed wyborem sali, menu, zaproszeń, dodatków no i… oczywiście tortu. Deseru, który podawany po obiedzie staje się wyczekiwanym punktem centralnym przyjęcia.

Aby tort zapadł naszym gościom w pamięci, nie tylko powinien smakować wybornie, ale także powinien swoim wyglądem zachwycać. Pierwsza komunia niezmiennie kojarzy się z królującą w tym temacie bielą, delikatnymi dodatkami, finezją. Jakie torty komunijne zatem są najpopularniejsze w tym sezonie i pasujące do okazji? Przede wszystkim wraca natura! Odchodzi się już od użycia masy cukrowej, ponieważ ta ma coraz mniej zwolenników. Równie piękny efekt można wykorzystać dekorując tort z zewnątrz kremem z białej czekolady, który wprost rozpływa się w ustach. A co z dekoracją? Nie jest zaskoczeniem, że torty w kształcie ksiąg są passé.

Najpopularniejsze w tym sezonie będą torty komunijne w stylu semi-naked lub w kremie, dekorowane kwiatami, a także torty w stylu greenery z dodatkiem zielonych gałązek. Kwiaty najczęściej w delikatnych pastelowych kolorach, ale równie pięknie będą wyglądać wyraziste, mocne kolory pięknie kontrastujące z bielą. Zamiast tradycyjnych napisów, można zdecydować się na topper z napisem wbity w tort.

A co ze smakiem? W maju zawsze królują lekkie smaki, które najlepiej się komponują w tortach na bazie śmietany, a nie ciężkiego masła. Zapraszam do zapoznania się ze smakami, które oferuję (TUTAJ).

Jeśli zastanawiają się jeszcze Państwo nad wyborem tortu komunijnego w Krakowie, proszę nie zwlekać i zapoznać się z ofertą, a także obejrzeć przykładowe zdjęcia realizacji.