Aktualności

Torty komunijne w Krakowie - sezon 2018

17 lut 2018


Dla zainteresowanych ofertą tortów komunijnych w Krakowie w tym sezonie, przedstawiam kilka szczegółów dotyczących trendów dekoracyjnych oraz smaków najpopularniejszych w tym roku. Szczegóły poniżej.

I Komunia Święta nieodłącznie kojarzy się z czystością dziecięcych serc, zatem z bielą. Od lat jest to kolor przewodni przyjęć komunijnych i teraz także jest bez zmian. 

Jednak w kolorach dodatkowych, z którymi biel można połączyć można już poszaleć. Najpopularniejsze w tortach komunijnych jest połączenie bieli ze złotem lub srebrem - eleganckie, a zarazem klasyczne. Niesłabnące na czasie jest wykorzystanie elementów niebieskich dla chłopców i różowych dla dziewczynek. Popularne są koronki, cukrowe kwiaty oraz drobne symbole sakramentu I Komunii Świętej.

W ostatnich latach popularne jest użycie żywych kwiatów do dekoracji.

Dobra wiadomość dla osób nieprzepadających za masą cukrową! Masa cukrowa już nie jest "must have" w dekoracji każdego tortu, można ją śmiało zastąpić kremami maślano-czekoladowymi lub po prostu "nagim tortem", czyli tortem nie pokrytym zupełnie żadną masą.

Jednak wygląd tortu komunijnego to jedno, drugą sprawą która jest jeszcze bardziej istotna od dekoracji jest smak! Ponadczasowe są smaki owocowe, czekoladowe. Ale dla osób pragnących urozmaicenia przyjęcia komunijnego w Krakowie tortem w smaku nieszablonowym proponuję następujące połączenia smakowe: solony karmel z prażonym słonecznikiem, karmel z orzechami włoskimi, owoce leśne z chrupką czekoladową, leśny mech z owocami granatu (smaki dostępne w mojej ofercie).

Sezon komunijny coraz bliżej, nie zwlekaj z zamówieniem tortu komunijnego na ostatnią chwilę!